Ελληνική αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες και Προκηρύξεις » Ανακοινώσεις για μεταπτυχιακούς φοιτητές » Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

21.04.2023

Θερινό Σχολείο για μεταπτυχιακούς φοιτητές στην Piazza Armerina της Σικελίας ακαδ. έτος 2022-2023

Καλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές του ΠΜΣ "Βυζαντινός Κόσμος" (κατεύθυνση Βυζαντινής Αρχαιολογίας) που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο Θερινό Σχολείο Ανασκαφικής και Βυζαντινής Οικιστικής αρχιτεκτονικής ARCHLABS (Archaeological Heritage in Late Antique and Byzantine Sicily) που θα λάβει χώρα στην Piazza Armerina της Σικελίας από 5 έως 18 Ιουνίου 2023, να στείλουν στον καθηγητή Π. Πετρίδη (ppetrid[at]arch.uoa[dot]gr) έως τις 26/4/2023 αντίγραφα αναλυτικής βαθμολογίας προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων καθώς και αντίγραφα των τίτλων γλωσσομάθειας που διαθέτουν.

Το Θερινό Σχολείο αποτελεί ένα Erasmus+ Blended Intensive Program και τα έξοδα καλύπτονται πλήρως.