Ελληνική αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες και Προκηρύξεις » Ανακοινώσεις για μεταπτυχιακούς φοιτητές » Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Εγγραφές πρωτοετών μεταπτυχιακών φοιτητών ακαδ. έτους 2021-2022

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ Α’ έτους

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μεταπτυχιακών φοιτητών που επέτυχαν στις εξετάσεις Σεπτεμβρίου 2021 θα πραγματοποιηθούν τις εξής ημέρες και ώρες:

• Οι εισαχθέντες στο ΠΜΣ: «Αρχαιολογία και Ιστορία του Αρχαίου Κόσμου» την Πέμπτη, 21 Οκτωβρίου 2021στο γραφείο 404, ώρα 10.00 π.μ.
  • Οι εισαχθέντες στο ΠΜΣ: «Βυζαντινός Κόσμος: Ιστορία και Αρχαιολογία»: Την Πέμπτη, 21 Οκτωβρίου 2021, στο γραφείο 404, ώρα 12.00 π.μ.
  • Οι εισαχθέντες στο ΠΜΣ: «Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία και Ιστορία της Τέχνης»: Την Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021 στο γραφείο 404, ώρα 10.00 π.μ.

Κατά την εγγραφή τους οι νέοι φοιτητές υποχρεούνται  να προσκομίσουν σε έντυπη μορφή τα παρακάτω έγγραφα:

1)      Βιογραφικό σημείωμα

2)      Μία φωτογραφία τύπου ταυτότητας

3)      Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση περάτωσης σπουδών

4)      Αναγνώριση ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ πτυχίου που έχει αποκτηθεί από ίδρυμα του εξωτερικού

5)      Αντίγραφο μεταπτυχιακού (εάν υπάρχει)

6)      Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

7)   Αποδεικτικό υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης, στο οποίο αναγράφεται ο αρ. πρωτ. του υποψηφίου.

Επισημαίνεται ότι στην περίπτωση των επιτυχόντων που δεν προσκομίσουν βεβαίωση περάτωσης σπουδών η εγγραφή τους δεν θα πραγματοποιηθεί πριν από την κατάθεση του σχετικού εγγράφου.

Καμιά εγγραφή δεν θα πραγματοποιηθεί χωρίς την προσκόμιση των ανωτέρω εγγράφων.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να προσέλθουν για την εγγραφή τους ΜΟΝΟ την ώρα που αναγράφεται στην ανακοίνωση, ώστε να μην υπάρξει συνωστισμός και να μπορούν να τηρηθούν τα μέτρα ασφαλείας μεταξύ των παρευρισκομένων.