Ελληνική αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες και Προκηρύξεις » Ανακοινώσεις για μεταπτυχιακούς φοιτητές » Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Προβολή ανακοίνωσης για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Παν/κή ανασκαφή Παλαιόπολης Άνδρου 2023

Η πανεπιστημιακή ανασκαφή της Παλαιόπολης Άνδρου προγραμματίζεται να επαναληφθεί εφέτος σε δύο περιόδους (17-30 Ιουλίου και 28 Αυγούστου-16 Σεπτεμβρίου), υπό τη διεύθυνση της ομότιμης καθηγήτριας Λυδίας Παλαιοκρασσά και με τη συνεργασία του αναπληρωτή καθηγητή Γιώργου Πάλλη.

Στην ανασκαφή θα εκπαιδευθεί μικρός αριθμός προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών αρχαιολογικής κατεύθυνσης.

Όσοι και όσες επιθυμούν να λάβουν μέρος, παρακαλούνται να το δηλώσουν με γραπτό μήνυμα στο e-class (ARCH 746 – Ανασκαφή Παλαιόπολης Άνδρου 2023), στο οποίο θα πρέπει να επισυνάψουν το βιογραφικό τους σημείωμα, μέχρι την Παρασκευή 2 Ιουνίου. Στο βιογραφικό σημείωμα θα πρέπει να αναγράφονται τυχόν προηγούμενη ανασκαφική εμπειρία και οι βαθμοί στα μαθήματα της κλασικής και της βυζαντινής αρχαιολογίας.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα περάσουν από συνέντευξη εντός του Ιουνίου.

Προσοχή: αιτήματα θα γίνονται δεκτά μόνο στο e-class και όχι στις προσωπικές διευθύνσεις των δύο καθηγητών.

Λυδία Παλαιοκρασσά

Γιώργος Πάλλης