Θερινό Σχολείο «Μυθολογικές Διαδρομές στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη»

Θάσος 10-16 Ιουλίου 2022

Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι το Τμήμα Ελληνικής Φιλολογίας (ΤΕΦ) του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης (ΔΠΘ) διοργανώνει Θερινό Σχολείο (ΘΣ) με θέμα «Μυθολογικές Διαδρομές στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη», το οποίο θα διεξαχθεί διά ζώσης από 10 έως 16 Ιουλίου 2022 στο νησί της Θάσου. Το ΘΣ διοργανώνεται στο πλαίσιο υλοποίησης του Ερευνητικού Προγράμματος «Μυθολογικές Διαδρομές στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη» (ΟΠΣ: 5047101), το οποίο διεξάγει το ΤΕΦ/ΔΠΘ σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Επεξεργασίας του Λόγου/Ερευνητικό Κέντρο «ΑΘΗΝΑ».

Σας παρακαλούμε θερμά να κοινοποιήσετε τη συνημμένη πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο ΘΣ στις ιστοσελίδες των Τμημάτων σας και να ενημερώσετε τα Μέλη των Τμημάτων σας και όσους κρίνετε ότι θα ενδιαφέρονταν για την παρακολούθησή του.

Για περισσότερες πληροφορίες (σχετικά με το ερευνητικό πρόγραμμα, αφίσα και προσχέδιο προγράμματος του ΘΣ) μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: https://helit.duth.gr/mythological-routes/

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνδρομή σας στην υλοποίηση αυτής της δράσης του ΤΕΦ/ΔΠΘ.

Εκ μέρους της Ερευνητικής Ομάδας του ΤΕΦ/ΔΠΘ,

Ιωάννης Ντεληγιάννης