Ανακοίνωση Παν/κης ανασκαφής Παλαιόπολης Άνδρου 2022

Η πανεπιστημιακή ανασκαφή της Παλαιόπολης Άνδρου προγραμματίζεται να επαναληφθεί εφέτος από τις 29 Αυγούστου ως τις 16 Σεπτεμβρίου, υπό τη διεύθυνση της ομότιμης καθηγήτριας Λυδίας Παλαιοκρασσά και με τη συνεργασία του επίκουρου καθηγητή Γιώργου Πάλλη. Στην ανασκαφή θα εκπαιδευθεί μικρός αριθμός προπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών αρχαιολογικής κατεύθυνσης.

Όσοι και όσες επιθυμούν να λάβουν μέρος, παρακαλούνται να το δηλώσουν με γραπτό μήνυμα στο e-class (ARCH 746 – Ανασκαφή Παλαιόπολης Άνδρου 2022), στο οποίο θα πρέπει να επισυνάψουν και το βιογραφικό τους σημείωμα, μέχρι την Παρασκευή 10 Ιουνίου. Προσοχή: αιτήματα θα γίνονται δεκτά μόνο στο e-class και όχι στις προσωπικές διευθύνσεις των δύο καθηγητών.

Λυδία Παλαιοκρασσά

Γιώργος Πάλλης