Ερωτηματολόγιο για φοιτητές 4-5-2022

Στάσεις απέναντι στην αναπηρία

Σκοπός της παρούσας κλίμακας αποτελεί η συγκέντρωση των πληροφοριών σχετικά με τις στάσεις των φοιτητών απέναντι στην κατάσταση της αναπηρίας. Η αναπηρία αναφέρεται σε γνωστικές σωματικές, αισθητηριακές, αναπτυξιακές και συναισθηματικές δυσκολίες και στερεί από το άτομο την ικανότητα  να εκτελέσει με λειτουργικό τρόπο καθημερινές του δραστηριότητες. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου διαρκεί έως 10 λεπτά. Τα δεδομένα θα συγκεντρωθούν με ανώνυμο τρόπο και θ' αξιοποιηθούν για ερευνητικούς σκοπούς.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σας.

Πολυζοπούλου Κωνσταντία
Σχολικός Ψυχολόγος PhD