08.03.2022

Ευκαιρίες συμμετοχής των φοιτητών του ΕΚΠΑ στις εκπαιδευτικές δράσεις του CIVIS- Global Ethics 2021-2022

To ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του, στο *Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο του**CIVIS *, προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές των ιδρυμάτων του CIVIS,/**/να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες τα *"CIVIS Courses"*, στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και των Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) *σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση.*//Σημειώνεται, πως *βασικές προϋποθέσεις για τη λήψη της οικονομικής υποστήριξης* αποτελούν: ο συμμετέχων να είναι εγγεγραμμένος φοιτητής του ΕΚΠΑ (να διατηρεί τη *φοιτητική του ιδιότητα ενεργή*) και *να μη λαμβάνει άλλη επιχορήγηση Erasmus* για το διάστημα κατά το οποίο διεξάγεται η εκάστοτε εκπαιδευτική δραστηριότητα CIVIS.

Διαβάστε τις πληροφορίες για τo νέο CIVIS μάθημα και δηλώστε συμμετοχή!

Τίτλος:Global Ethics

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας και για τυχόν ερωτήσεις ή απορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση του συντονιστή: asa.burman@philosophy.su.se. Τέλος, δείτε αναλυτικά πληροφορίες για την εν λόγω πρόσκληση και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του Παν/μιου της Στοκχόλμης .

Τέλος, η εν λόγω πρόσκληση θα αναρτηθεί άμεσα και στην *επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS* στην κατηγορία *Students/CIVIS Courses*

.