Νέα 2η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πρακτική άσκηση 2023

ΝΕΑ (2η) ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ 2023

Στο πλαίσιο της Πράξης με τίτλο «Πρακτική Άσκηση του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών για το ακαδημαϊκό έτος 2022- 2023» με Κωδικό ΟΠΣ 5184403 η οποία εντάσσεται στο  Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020» και  συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ) και του Υποέργου (1) με  τίτλο «Χρηματοδοτήσεις για την Πρακτική Άσκηση των Τμημάτων του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών»  ανακοινώνεται η έναρξη νέου κύκλου Πρακτικής Άσκησης Φοιτητών για το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας και καλούνται οι ενδιαφερόμενοι προπτυχιακοί φοιτητές να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους υποβάλλοντας σχετική αίτηση. Υπάρχουν τριάντα πέντε (35) διαθέσιμες θέσεις για πραγματοποίηση Πρακτικής Άσκησης (Κωδ. Μαθημ. 61ΠρΑσκ) το διάστημα από 01/09/2023 έως 31/10/2023.

• Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
  • Η αίτηση για συμμετοχή στην Πρακτική Άσκηση ΕΣΠΑ υποβάλλεται αποκλειστικά στη διεύθυνση https://eprotocol.uoa.gr/katigories/students/ («15. Αίτηση για συμμετοχή στην Πρακτική Άσκηση»)
  • Διάρκεια υποβολής αιτήσεων από 08/05/2023 έως  28/05/2023 και ώρα 23:59
    Όσες αιτήσεις είναι εκπρόθεσμες θα απορρίπτονται.
  • Οι προϋποθέσεις συμμετοχής και τα κριτήρια επιλογής των φοιτητών για την πρακτική άσκηση με σειρά όπως αυτά έχουν οριστεί από την Συνέλευση του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας(28/06/2020), είναι διαθέσιμα στον Εσωτερικό Κανονισμό Πρακτικής Άσκησης που είναι αναρτημένος στην ιστοσελίδα του Τμήματος (www.arch.uoa.gr/proptyxiakes-spoydes/praktiki-askhsh-ekpa-espa.html ).
  •  Περισσότερες πληροφορίες για τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσουν οι φοιτητές, είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης (ΓΡΑΠΑΣ)

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος