16.03.2022

Πρόσκληση συμμετοχής σε online προγράμματα ολιστικής άσκησης ακαδ. έτους 2021-2022

Στα πλαίσια της μεταπτυχιακής έρευνας “Η επίδραση των προγραμμάτων ολιστικής άσκησης στην αυτοσυμπόνια και την ενσυνειδητότητα φοιτητών ελληνικών ακαδημαϊκών ιδρυμάτων”, σας προσκαλούμε να λάβετε μέρος σε 6 online συναντήσεις QiGong ή Δημιουργικής Κίνησης (στο τέλος της έρευνας θα έχετε πρόσβαση σε όλο το βιντεοσκοπημένο υλικό!). 1-3 & 8-10 Απριλίου.

Γνωρίζουμε πως οι φοιτητές είναι συχνά εκτεθειμένοι σε στρεσογόνους παράγοντες που σχετίζονται, με ακαδημαϊκούς, προσωπικούς, οικογενειακούς ή οικονομικούς λόγους, και η συμμετοχή σε προγράμματα ολιστικής άσκησης σύμφωνα με πληθώρα ερευνών, σχετίζεται θετικά με την ψυχική, συναισθηματική και σωματική υγεία! Επιπλέον η αυτοσυμπόνια και η ενσυνειδητότητα μπορούν να συμβάλλουν στην ποιότητα ζωής και στην ευημερία.

Περισσότερες λεπτομέρειες θα βρείτε στην παρακάτω φόρμα, η συμμετοχή σας είναι ανώνυμη και εθελοντική!

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή αντάμωση,

Αναστασία Χαριτίδου

ερευνήτρια σε θέματα εμψύχωσης και ενσωμάτωσης, μεταπτυχιακή φοιτήτρια

στο πρόγραμμα “Άσκηση και Ποιότητα Ζωής” των ΔΠΘ και ΠΘ.

achariti[at]phyed.duth[dot]gr