Τελικά αποτελέσματα πρακτικής άσκησης 2021-2022

28/03/202

TEΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ 2021-2022

Στις 14/03/2022 στην αίθουσα 405 συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης των υποψηφίων φοιτητών/τριων για την Πρακτική Άσκηση, όπως ορίστηκε από την Συνέλευση του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας (συνεδρίαση 5η/25-11-2021, Α.Π. ΕΚΠΑ 106340/03/12/2021), για την εκπόνηση της Πρακτικής Άσκησης μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» & του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα Καινοτομία 2014-2020» Ε.Σ.Π.Α. 2014 - 2020, κατά το Ακαδ. Έτος 2021-2022 για την περίοδο από Μάρτιο έως Οκτώβριο 2022.

Παρόντες ήταν τα κάτωθι μέλη της Επιτροπής:

1. Νικόλαος Δημάκης, επίκουρος καθηγητής (Πρόεδρος)
  2. Ευρυδίκη Κεφαλίδου, αναπληρώτρια καθηγήτρια (Μέλος)
  3. Εμμανουήλ Κούμας, επίκουρος καθηγητής (Μέλος)

Συνολικά υποβλήθηκαν 110 αιτήσεις (για 119 προσφερόμενες θέσεις), από τις οποίες 109 έγιναν δεκτές (Πίνακας 1) καθώς πληρούν τα ελάχιστα κριτήρια επιλογής ενώ 1 απορρίφθηκε λόγω μη πλήρωσης των ελάχιστων κριτηρίων επιλογής (Πίνακας 2). Μετά την από 28/02/2022 ανάρτηση των Προσωρινών Αποτελεσμάτων, και την από 01/03/2022 ηλεκτρονική ειδοποίηση (με email) του Επιστημονικού Υπευθύνου, αποσύρθηκε 1 αίτηση από τις επιλεχθείσες με τον τελικό τους αριθμό να ανέρχεται σε 108. Δεν υποβλήθηκαν ενστάσεις.

• Οι Πίνακες (1 και 2) με τα Τελικά Αποτελέσματα είναι διαθέσιμοι ΕΔΩ : http://www.arch.uoa.gr/fileadmin/arch.uoa.gr/uploads/secr/praktiki_askish/praktikh_askhsh_2021/2021-2022_PRAKTIKO_TELIKWN_APOTELESMATON.pdf
  • Για λόγους προστασίας των προσωπικών δεδομένων δεν δημοσιεύονται τα ονόματα των φοιτητών/τριών, αλλά ο Αριθμός Μητρώου και ο Αριθμός Ηλεκτρονικού Πρωτοκόλλου της αίτησής τους, τον οποίο παρακαλούνται οι φοιτητές να κρατήσουν στο αρχείο τους.
  • Εγγραφή στο e-class: παρακαλούνται οι επιλεγέντες να εγγραφούν άμεσα στο e-class του μαθήματος (61ΠρΑσκ), ώστε να λαμβάνουν ενημερώσεις και να υπάρχει διαρκής επικοινωνία με τον Επιστημονικό Υπεύθυνο. Οι σχετικές ανακοινώσεις δεν θα αναρτώνται πλέον στην ιστοσελίδα του Τμήματος.
  • Επιβεβαίωση στοιχείων: παρακαλούνται οι επιλεγέντες να αποστείλουν άμεσα με email στον Επιστημονικό Υπεύθυνο της Πρακτικής Άσκησης τα εξής στοιχεία τους: Αριθμό Μητρώου Φοιτητή, Όνομα Φοιτητή/τριας, Επώνυμο Φοιτητή/τριας, Πατρώνυμο, ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, E-mail, Τηλέφωνο (κινητό).
  • Αναλυτικές πληροφορίες για τις επόμενες φάσεις της διαδικασίας και τα αναγκαία έγγραφα και δικαιολογητικά, που θα χρειαστεί να προσκομίσουν οι φοιτητές/τριες για την έναρξη της άσκησης, είναι διαθέσιμες στην ενότητα «Φοιτητές» της ιστοσελίδας του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης: https://grapas.uoa.gr/index.php?id=16658

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος