Ελληνική αρχική σελίδα » Πρόσβαση στο Τμήμα » Πρόσβαση για τους Φοιτητές με Αναπηρία (ΦμεΑ)

Πρόσβαση στο Τμήμα για τους Φοιτητές με Αναπηρία (ΦμεΑ)

Το Πανεπιστήμιο Αθηνών εξυπηρετεί την καθημερινή μεταφορά των φοιτητών με αναπηρία (ΦμεΑ) από τις οικίες τους προς τους χώρους φοίτησης και αντίστροφα. Διαθέτει ειδικά διαμορφωμένο όχημα που μπορεί να μεταφέρει ταυτόχρονα πέντε ΦμεΑ από τους οποίους δύο με αναπηρικό κάθισμα ή αμαξίδιο.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της Μονάδας Προσβασιμότητας Φοιτητών με Αναπηρία: http://access.uoa.gr

Η είσοδος για τους φοιτητές με κινητική αναπηρία στο κτήριο της Φιλοσοφικής Σχολής όπου στεγάζεται το Τμήμα γίνεται από τις ανατολικές εισόδους του 4ου και 5ου ορόφου (αρ. 5 και 4 αντίστοιχα), οι οποίες διαθέτουν ράμπες.

Τουαλέτες για για τους Φοιτητές με Αναπηρία (ΦμεΑ) υπάρχουν στον 3ο όροφο και στον 4ο όροφο δίπλα στην είσοδο 5.

Αρμόδιοι υπάλληλοι της Γραμματείας του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας είναι:

Σύµβουλοι για τους φοιτητές με Αναπηρία (ΦμεΑ)για το Ακαδηµαϊκό Έτος 2022-23

ΤΟΜΕΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΤΟΜΕΑΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ: